Анонс

2024/2025 навчальний рік

6 грудня 2024 року - День Збройних Сил України 

Сьогодні в Україні відзначається День Збройних сил України. 

Ви там, де нестерпно, де боляче, де кров і смерть. Для нас ви — гордість. 



Голод. Голодомор. Геноцид.

 (до Дня пам’яті жертв Голодоморів)

 Під час Голодомору 1932–33 років загинули мільйони українців, які становили основу української нації та носіями української ідентичності. Але процес винищення українців був ширшим: перед і після Голодомору нищилась українська інтелігенція, а також українське національне духовенство. У 2006 році Законом України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» Голодомор визнано геноцидом українського народу. 


Ознайомитися з літературою до Дня пам’яті жертв Голодоморів можна у презентації-огляді «Голод. Голодомор.Геноцид»



ВІДЗНАЧАЄМО ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ


21 листопада 2024 року Україна відзначатиме 11 річницю Дня Гідності та Свободи. 

Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни. У листопаді 2004-го – щоб захистити своє право на чесні вибори. За дев’ять років – щоб відстояти свою гідність та європейське майбутнє України.





Запрошуємо вчителів, здобувачів освіти та їх батьків взяти участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек

«ЧИТАЮЧА ШКІЛЬНА РОДИНА – СТРАТЕГІЧНЕ ЗАВДАННЯ БІБЛІОТЕКИ»,   що проходитиме 1–31 жовтня 2024 р.

у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек

Зображення згенероване https://chatgpt.com/g/g-pmuQfob8d-image-generator

2023/2024 н.р.


Сьогодні – День Європи

Опубліковано 9 Травня 2024 року, о 9:08

Традиція святкування Дня Європи була започаткована багато років тому. Її метою є відзначення миру і єдності народів, які населяють європейський континент.

Цьогоріч Україна вдруге відзначатиме День Європи 9 травня.

Ця дата – чудова нагода висловити вдячність Європейському Союзу за підтримку та допомогу для протистояння російській збройній агресії. Зараз ми на шляху до перемоги у боротьбі за незалежність, демократію та відновлення миру!

9 травня – День Європи
Цьогоріч Україна відзначатиме День Європи разом із країнами Європейського Союзу – 9 травня. Адже ми - частина родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями.       Україна – це Європа!    
Відзначаємо День Європи в Україні.

Як не дивно, нинішній час, коли триває масштабна українсько-російська війна – став часом, найкращим в історії України, для приєднання до Європейського Союзу. Сьогодні ми швидко рухаємося дорогою до членства в ЄС, незважаючи на усі перешкоди , бо українці – найсміливіші, найпрацьовитіші, найволелюбніші і  їх прагнення не може похитнути ніхто.
З цієї нагоди у бібліотеці оформлено книжково-ілюстративну виставку «Україна – європейська держава!», на якій представлені книги про країни Європи, про те, які Україна матиме переваги, вступивши в ЄС.
Виставка діятиме до кінця травня. Запрошуємо до перегляду та ознайомлення!
Все буде Україна!                      Все буде Європа!                  Разом до перемоги!

 

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. 

Як повідомляє Укрінформ, минулого року Верховна Рада законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. Вихідний день відтепер також буде 8 травня, коли завершиться дія воєнного стану в Україні.

Гірчить Чорнобиль, крізь віки гірчить

о 38-ї річниці Чорнобильської аварії) 

Чорнобиль… Сьогодні це слово знає увесь світ. Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок. Важким колесом «прокотилась» Україною аварія на Чорнобильській атомній станції. Для України, для всіх, хто причетний до трагедії, життя поділено на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. Цим частинам у народі вже дано назву – два кольори часу.

Ту мирну весняну, українську ніч на берегах Прип’яті люди не забудуть ніколи.  О 1 годині 24 хвилини 40 секунд 26 квітня 1986 року, коли містечко атомників Чорнобиль, Прип’ять і вся Україна міцно спали безтурботним сном, раптом пролунав вибух і над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції велетенське полум’я несподівано розірвало нічну темряву.


 9 Березня виповнюється 210 річниця від дня народження великого українського пророка, поета, художника Тараса Григоровича Шевченка. Безперечно, це одна з найвидатніших постатей нашого народу. Загадку феномену особистості Шевченка досі не розгадано.

Феномен поета відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять.





Цікаві факти з життя Т.Г.Шевченка


24 лютого 2022 рік


24 лютого 2022 року, день, коли росія напала на Україну, назавжди залишиться в пам'яті кожного, хто пережив це. Незалежно від того, де кожен українець зустрів війну – в Харкові, Києві, Львові, на фронті або у власному будинку, в дорозі або за кордоном, багато хто скаже, що за їхніми відчуттями, цей день ніколи не закінчувався.



День пам'яті героїв Небесної Сотні  

Кожного року 20 лютого в Україні вшановують пам'ять героїв Небесної Сотні.

У понеділок, 20 лютого, в Україні  відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Як передає Укрінформ, цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.




Сьогодні День пам’яті Героїв Крут – 
однієї з трагічних і водночас високо легендарних сторінок в історії української визвольної боротьби 1917-1921 рр.


     Бій під Крутами розпочався 29 січня о дев’ятій ранку з бойового зіткнення захисників з передовим загоном матросів, які намагалися взяти станцію одним ударом. Більшовики мали значну чисельну перевагу, їхній трьохтисячний загін намагався взяти захисників в кільце. З тилу крутян підтримував бронепоїзд з гарматою, який обстрілював нападників.   Захисники понесли значні втрати, але змогли відбити перші атаки ворога. 
Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державу.

                                                       

      
          27 січня -  Міжнародний день пам’яті жертв                                           Голокосту

Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

В історії людства було безліч «темних» плям, але так відверто, широкомасштабно і цинічно, суспільство ще не падало ніколи. Маніпуляції громадською свідомістю, нездорові ідеї і злочинне замовчування, які супроводжували весь цей жах, не давали тоді повною мірою усвідомити справжній стан речей, і це сумно. Однак все світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь, причому в справжніх «промислових» масштабах. Ми не повинні допустити, щоб подібне ще хоч коли-небудь повторилося!



          День Соборності України – єднання сили й духу народу


Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є дуже важливими і доленосними в його житті. Однією з таких дат  для України стало 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки ЗУНР І УНР. В цьому акті відзначалося:   

«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».


10 грудня - День прав людини

День прав людини  міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.  В Україні на офіційному рівні затверджений 9 грудня 2022 року



Розпочалася Всеукраїнська акція «Національний тиждень читання»

4 грудня 2023 року стартувала щорічна Всеукраїнська акція «Національний тиждень читання», яку організовує Український інститут книги.

Гасло цьогорічного тижня читання – «Бути своїми»: про важливість зв’язку між поколіннями, між читачами й літераторами, між усіма українцями, надто під час війни. 

У фокусі – постать Миколи Хвильового, 130 років від дня народження якого відзначається 13 грудня 2023 року. 

Із 4 до 10 грудня можна долучитися до загальнонаціонального флешмобу в соцмережах та ділитися своїми читацькими досвідами з використанням хештегів: #тижденьчитання2023 #бутисвоїми.




    В рамках Всеукраїнського Тижня читання учні 5 -Б та 4-В класу продовжували знайомство з творами сучасного українського письменника Сашка Дерманського та прийняли участь у віртуальній грі "Реставратор", де відповідаючи на запитання (згідно цифр - номерів вікторини), реставрували ілюстрацію до повісті-казки письменника. 
Учні 4-А класу ознайомились з творчістю німецького дитячого письменника Юргена Баншеруса та його творчістю. Вирішили прочитати оповідання із серії "Справа для Квятковського", що називається "Рожевий шкільний привид" та позмагатись у відеогрі за звання "Самий уважний читач".


День Революції Гідності та Свободи 


Цього листопада виповнюється 10 років від початку Революції Гідності. Події на Майдані стали переломними для новітньої історії України: тоді українці на весь світ заявили про свою готовність захищати європейські цінності, свободи та принципи демократії. Сучасні діти повинні мати цілісне уявлення про ті події, адже нині Україна продовжує боротися за свою незалежність та свободу. 


21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу. Цінності, про які у Європі не говорили, бо вважали їх очевидними. 


 

День пам’яті жертв Голодомору-геноциду   

У  шкільному класі, в лікарняній палаті, на футбольному полі, у майстерні взуття чи за кермом автівки – де би ти не був 2листопада о 16:00 – вшануй запаленою свічкою пам’яті тих, кого убив Голодомор 1932–1933 років. 

Вшанування пам’яті жертв Голодомору – це справа честі усіх українців: і цивільних, і тих, хто несе бойову службу в небі, на морі і на суші, захищаючи наші домівки від агресора. Саме тому 25 листопада о 16.00 в окопах і штабах, на кораблях і винищувачах українські військові долучаються до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам'яті». Бо армія і народ – єдині.





МАТЕРІАЛИ до КЛАСНИХ ГОДИН  

Де́нь Украї́нського коза́цтва — свято України, що відзначається щорічно 1 жовтня в день Покрови Пресвятої Богородиці.

День Українського козацтва відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99 в день свята Покрови Пресвятої Богородиці 1 жовтня. Президент України, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, визначив цю дату своїм указом.

В Україні немає важливішого чинника, який би був і центром, і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів, та важливішого компонента національної й територіальної консолідації, ніж козацтво. Саме цей феномен сприяв виробленню такого способу життя українського етносу, який допоміг йому вижити в умовах не тільки відсутності власної держави, але й за часів тотального знищення всього національного, самобутнього. За останні три з половиною століття український народ тричі піднімався на боротьбу за встановлення державної незалежності.

 


Вікторина для учнів 8-9-х класів

Україна – країна героїв. Ми живемо у страшний час – час війни, смутку, відчаю, болю. Війна прийшла небажаним та неочікуваним гостем і нікого не залишила байдужим. Життя українців розділилося на «до» і «після», але, як би не було важко, ми не здаємося, бо це наша країна. Війна триває, і кожен день – це боротьба за життя, за майбутнє. 
Проте, не зважаючи на усі жахіття війни, свій внесок у майбутнє держави роблять діти. Це справжні патріоти, які мріють жити в мирній Україні. Надзвичайною гордістю сповнюються наші серця, коли дізнаємося про мужність і відвагу юних громадян нашої держави. Вони демонструють безпрецедентні приклади героїзму та відданості своїй державі. 




Віртуальна вікторина "Чи знаю я Україну"




Бабин Яр – це страшний символ Голокосту на нашій українській землі. Ми не можемо позбутись його, але можемо перемогти гідним ушануванням пам’яті всіх жертв, усіх загиблих. Питання історичної справедливості дуже гостре. Ми несемо відповідальність перед усіма минулими і всіма майбутніми поколіннями за історичну справедливість.29 вересня виповнюються 82-і роковини від початку масових розстрілів у Бабиному Яру.

Важливість пам’яті про минуле для захисту прав людини сьогодні. 

БАБИН ЯР – одне з найвідоміших пам'ятних місць, пов'язаних із людською трагедією. У роки Другої світової війни 1939–1945 – місце нацистського геноциду. 


Презентація - дивитись

       Святкуємо День захисників та захисниць

У неділю, 1 жовтня, Україна вперше відзначить у нову дату день своїх захисників і захисниць, усіх, хто воює і хто віддав своє життя заради України та українців.

"Буває, що мовчання здатне сказати більше, ніж будь-які слова. Цієї неділі, 1 жовтня, Україна вперше відзначить у нову дату день своїх захисників і захисниць. Усіх, хто б’ється заради держави. Усіх, хто додає сили Україні. Усіх, хто віддав своє життя заради України", - йдеться в повідомленні на офіційному телеграм-каналі президента України Володимира Зеленського.

"І цієї неділі вперше вся Україна на хвилину зупиниться, щоб мовчанням вшанувати подвиг наших людей, які загинули, захищаючи нашу державу та українців. Хай це стане нашою новою традицією", - наголошується в повідомленні.

"9:00. Неділя. 1 жовтня. Центральні площі та вулиці українських міст. Хвилина шани. Хвилина мовчання. Та вічність пам'яті про наших полеглих захисників і захисниць", - ідеться в повідомленні.

День захисників і захисниць України - державне свято України, яке відзначають у свято Покрови Пресвятої Богородиці. Встановлено 14 жовтня 2014 року президентським указом. Через реформу церковного календаря в Україні з 2023 року святкування перенесено на 1 жовтня. 




2022/2023 н.р.


ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ ТА ДНЯ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

  





Найбільша техногенна катастрофа ХХ ст: Чорнобильська аварія


26 квітня виповнюється 37 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття. Тоді, у квітні 1986 року радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України, білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.







Тиждень дитячого читання

«НЕПЕРЕМОЖНА І ЄДИНА ЧИТАЦЬКА УКРАЇНА»



Свято книги «Книга – це дивний світ»


Тож пропонуємо долучитися до Національної акції — Всеукраїнського тижня дитячого читання, що пройде
 з 21 березня по 1 квітня  у бібліотеках країни:



Для учнів 9-х та 10-х класів планується перегляд презентацій з популяризації літератури та читання  "Книги для захопливого читання"


Читацький марафон  в дії:


Учні 7-В класу читають "Заповіт" Тараса Григоровича Шевченка



Запрошуємо взяти участь у Національному читацькому марафоні «Діти України читають»!

Для участі в марафоні потрібно:

1) Обрати уривок із книги, яка асоціюється у вас із незламністю, і яка додала стійкості дитині у 2022-му році.

2) Зняти горизонтальне відео, тривалістю до двох хвилин. Читати може як сама дитина, так і разом із братиками, сестричками, друзями, батьками, бібліотекарями і навіть тваринками. Можете розіграти уривок у ролях – усе залежить від вашої фантазії.

У тексті листа обов’язково вкажіть інформацію про книгу (назву, автора) та читця/читців (ім’я та прізвище, вік, населений пункт).

Чекаємо на ваші роботи.

 3) Надіслати відео до 10 березня на адресу: nbudd@ukr.net із темою «Марафон читання».

Роботи будуть оприлюднені під час Тижня дитячого читання вже цієї весни на YouTube-каналі та facebook-сторінці НБУ для дітей.  


21 лютого День рідної мови


Віртуальна бібліотечна виставка "Українська мова - Божа благодать!"

Славлю рідну Україну
(поезія надихає співати на декламувати)

Саліков Марк з татом, 5-А клас 
(класн.керівник Шеремет І.В.)


Мордвінова Ксенія, 3-А   (кл.керівник Бухна О.В.)



Стойловська Яна, 5-А
(класн.керівник Шеремет І.В.)

                    16 лютого - День єднання 

                              «Об’єднані Україною»                                

16 лютого українці вдруге відзначають День єднання. Свято було засноване у 2022 році Володимиром Зеленським задля єдності народу на тлі повідомлень про можливе повномасштабне вторгнення Росії в Україну.  
   
Відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського від 
14 лютого 2022 року № 53 та з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість 

16 лютого 2022 року оголошено  Днем єднання.



Знайомство з сучасним письменником - 

Валентином Терлецьким

День в історії:

27 січня - день пам'яті жертв ГОЛОКОСТУ



Голокост - це вісім букв болю і страждань. Цим словом називають геноцид євреїв та інших соціальних груп, вчинений нацистами під час Другої світової війни. Крім євреїв, нацисти також винищували гомосексуалів, психічно хворих людей, інвалідів, радянських військовополонених і всіх, кого нацисти вважали "неповноцінним".

День пам'яті жертв Голокосту заснований з метою, щоб люди ніколи не забули про злочини нацистів і щоб пам'ять невинно вбитих була вшанована.


День пам'яті Героїв Крут






Виховна година у 7-В класі "Година мужності  до Дня пам'яті Героїв Крут"


22 січня - День Соборності України



Відеопрезентація в 7-В класі до дня Соборності України


Зимові свята в Україні




Запрошуються учні 5-х класів відповісти на питання вікторини



14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня наша країна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ № 945 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.

 Лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. До ліквідації наслідків аварії було залучені тисячі фахівців різних професій!

Отримуючи великі дози опромінення, інженери, будівельники, шахтарі, енергетики, водії, військові, лікарі - усі, хто пішов тоді не тільки за наказом, а й за покликом серця, зупинили невидимого і дуже підступного ворога. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації і поверталися, а на зміну приїздили інші. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб.

Ліквідатори Чорнобильської катастрофи – приклад самопожертви та самовідданості. Тож у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто відвів біду від прийдешніх поколінь. 

Висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.


     

7 грудня - Всесвітній день української хустки


Об'ємна аплікація з кольорового паперу



6 грудня - День Збройних Сил України

 

     Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів. Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято - День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України від 19-го жовтня № 3528-XII.

      За даними проекту DilovaMova.com, до складу української армії входять всі роди військ, які представлені Повітряними і Військово-морськими силами України, а також Сухопутними військами. У структуру Сухопутних військ входить армійська авіація і аеромобільні війська, механізовані і танкові війська, ракетні війська і артилерія, високомобільні десантні війська і Війська протиповітряної оборони. У структуру Повітряних сил включені винищувальна і штурмова авіація, розвідувальна, транспортна і бомбардувальна авіація, зенітно-ракетні та радіотехнічні війська.

Доблесть і честь солдатів і офіцерів - в цьому справжня сила будь-якої армії та українські військовослужбовці зберегли все це і примножили. Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук.

У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу наших славних військовослужбовців, ветеранів і новобранців, солдатів і офіцерів, генералів та адміралів, бажаємо їм міцного фізичного здоров’я, успіхів у бойовій та тактичній підготовці, надійних тилів, кохання і всіх благ! Божих благословень Вам і Вашим родинам! Зі святом!




       5 грудня - Міжнародний день добровольців 

в ім’я економічного і соціального розвитку 

(Всесвітній день волонтерів)

 

Генеральна Асамблея ООН в 1985 році запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/40/212.

ООН закликала держави здійснити заходи з метою підвищення поінформованості про важливий внесок служби добровольців і тим самим спонукати ще більше людей в усіх сферах діяльності пропонувати свої послуги в якості добровольців як на батьківщині, так і за кордоном.

Волонтери (добровольці) - це люди, які свій вільний час витрачають на благо суспільства.

        У всесвітній декларації Добровольців сказано, що вони мають право присвячувати свій талант, час, енергію індивідуальним і колективним акціям, не очікуючи винагороди.








Виховна година у 5-В класі, присвячена Дню гідності та свободи            (класний керівник Танцур І.П.)


16 листопада відзначається День толерантності




9 листопада 
святкується День української писемності та мови






ПЛАН РОБОТИ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

           «В нас єдина мета -Україна свята, нездоланна ніким і ніколи» 

          

         


Пропонуємо провести виховну годину:

                             КВІТКА СВІТЛА                Оксана Лисенко                                                  


Зима поволі відступала… Світ готувався до весни. Під снігом квіточка дрімала І бачила красиві сни:

 

Про сонечко, тепло, про друзів, Про те, як радість принесе… Всім добрим працьовитим людям На мир, на радість зацвіте.

 

Ось вже до сонечка пелюстки Тендітна квітка простягла… Та раптом сонце хмара вкрила, Здригнулась матінка земля.

 Із неба сипались краплини, Та не з води вони були.

То біль стражденних українців, Що безневинно полягли.

 І квіточка мала злякалась, Притислась міцно до землі. Хто ж допоможе захистити Беззахисних, тих, хто малі?!

 І вмить з’явився воїн Світла – Відважний хлопчик-патріот. Щитом своїм закрив рослину,

Подушка з принтом №4 (Воїни світла), 31 см. - Від виробника, фабрика  "Копіца"Підняв свій меч, – і з ним ще кількасот…

І приклад цей маленького хлопчини, Проріс у кожному сміливості стеблом. До бою стали люди відчайдушно,

Щоб поборотися із цим вселенським злом!

 Ось грім гримить, стрілою блискавиці

Пронизують країну звідусіль.

Стоять стіною наші хлопці та дівчата На захисті вкраїнської землі!

 Важкі бої і втрати непомірні.

Кожне життя, що відлітає, нам болить… Та ми єдині, ми сміливі, сильні,

Бо ми за правду, бо ми хочем жить!!!

 Ми хочемо, щоб рідна Україна        Була квітуча, вільна, як весна. Щоб діти тут жили у мирі,

Щоб закінчилася кривава ця війна!

 Тут Квіточка розправила стебельце,

Всміхнулася до сонця, розцвіла.

Вона, маленька, віддано і щиро

У світ цей справжню радість принесла.

 Не просто Квітка – символ Світла,

Символ надії, віри та добра.

У кожнім серці, справжніх патріотів, Вона назавжди миром пророста!

 Воїни Світла, наші охоронці,

Ми вам вклоняємося низько до землі.

Для кожного в малесеньких серденьках Тримаємо любов, надії, молитви…

  


ЗАВДАННЯ ДО ТЕКСТУ «КВІТКА СОНЦЯ"

1.  Чи можна назвати цей текст казкою чи баладою? Доведи.

2.  Назви героїв тексту «Квітка Світла» . Запиши.


Який із них тебе вразив найбільше? Чому?

3.  Як ти розумієш вислів «світ готувався до весни»?


4.  З чим у тебе асоціюється прихід весни? Склади асоціативний кущ.

 5. Поясни вислів «здригнулась земля» _______________________________ 

Воїни світла / Вірш | Дон Бікоз - читати на «Проба Пера»Що може спричинити таке явище?

6.    Яким ти уявляєш Воїна Світла Опиши. Намалюй малюнок.

7.Чи погоджуєшся ти, що Воїн Світла це  хлопчик-патріот, приклад нескореності та хоробрості?

А Так                                       Б   Ні                     В  Не зовсім. Тому, що                                                 

8. Якими рисами, на твою думку, наділений патріот? Добери до букви слово, що характеризує патріота.

П А Т Р І О Т

 9. Створи щит воїна Світла.

10. Придумай свою назву балади. Поясни свій вибір.

11. Який казковий предмет ти б додав до цієї казки? Яка його роль?

12.Уяви, що ти став героєм казки (балади). Ким би ти хотів бути? Поясни.

13.Квітка збірний образ дітей України, воїн Світла усіх захисників.

Запропонуй свої образи для цих персонажів.

  14. Квіточка злякалась чому? Вона переживала тільки за себе?

Продовж речення.

Коли ми хвилюємося за когось, то                                               

15.Створи ланцюжок емоцій Квіточки, як вони змінювалися у баладі.

Або розташуй картки з емоціями

 


16.Чи були в тебе схожі емоції? Коли? Як долати негативні емоції? Склади свої поради друзям.

Аналіз твору за методикою «Шість капелюхів».


 



Запрошуємо до презентації книжки








 Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29-30 вересня 1941 року став символом "Голокосту від куль" і нацистської політики масового знищення людей. 
(виховна година  в 11-А класі)


Класна година до Міжнародного дня миру   "Ми за мир."

 

21 вересня – світ відзначає Міжнародний День Миру. Для дуже багатьох  людей у сучасному світі мир – це не більш ніж казкова мрія. 


Щороку цього важливого дня – Міжнародного дня миру – люди в усьому світі збираються, щоб знову й знову підтвердити цю думку, вшанувати пам'ять жертв непорозумінь і конфліктів, а також заявити про власну готовність присвятити себе якнайшвидшому втіленню в життя давньої мрії людства.

На класній годині учні 11-Б презентували історію започаткування цього свята, створювали хмару слів до теми, обговорювали  питання взаємоповаги, толерантності, гуманності, гордості та шани в людському суспільстві.




Знайомство учнів 10-Б класу з новою навчальною книгою
  (в рамках "Тижня знайомства з новими підручниками")


КНИГИ-ЮВІЛЯРИ 2023 РОКУ







В районній бібліотеці ім. Комарова відбудеться зустріч
учнів 8-А класу ЗСШ №7
з запорізьким поетом, сатириком М.Г.Білокопитовим


готуємось до зустрічі: читаємо твори, 
знайомимось з біографією письменника - читати


Відбувся Місячник шкільних бібліотек 
"Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини"
(детальніше читайте на сторінці сайту "Новини")

Готуємось до літературної гри за казко Марії Крюгер "Блакитна бусинка"

читати  казку онлайн - відкрити

інформація - читати




Книги-ювіляри 


Готуємось до квесту за романами Жуля Верна

Біографія письменника 


Документальний фільм "Фантасты-предсказатели. Жюль Верн"




Запрошуємо до читання та обговорення


Увага! 
Шкільна бібліотека запрошує відвідати бібліотечні виставки, присвячені Дню рідної мови та Дню вшанування Героїв Небесної Сотні.




21.02.2017р. до Дня рідної мови в шкільній бібліотеці відбудеться Конкурс майстрів художнього слова. 
Запрошуємо до участі учнів 3-6-х класів!


23.02.2017р. в бібліотеці відбудеться заключний етап Літературної гри "Пригоди в школі і дома" за повістю М.Носова "Вітя Малєєв в школі і дома"
Дивитись презентацію




План проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 2016 році
«Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів»

Заходи
Клас
Дата
Відповідальний
1
Відкриття Місячника
 - День відкритих дверей для батьків  та учнів: 
«Знайомство з домом, де живуть книжки»
Робота книжкових виставок:
- «Її велич українська книга»,
- «Нова книга – новий друг»,
- «Що подобалось  читати моїм батькам?»
Виставка-пам’ять «Уклін живим – загиблим слава»
Виставка-казка «Великі пригоди малих чоловічків»
Усний журнал: «Жовтень єднає шкільні бібліотеки»
Бліцопитування «Твоя улюблена книга»
1-11кл.
жовтень

протягом місяця





до 31.10
Сизоненко Р.Т.

Бібліотечний актив


2
- Благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом».
- Участь у фестивалі дитячої літератури і читання «Книголісся». Конкурс малюнків «Люблю читати».
- Літературний конкурс «Моя історія про книгу й читання».
- Конкурс буктрейлерів на твори сучасної української художньої літератури.
- Фотоконкурс «Дитина і книга»
- Розробка рекламного буклету: «У зоні особливої уваги – шкільна бібліотека», «З книгою зростаємо!»
- Конкурс малюнків «Мій улюблений книжковий герой»
1-11кл.

3-9 кл.


7-9 кл.

8-11кл.

9-11кл
5-10кл.

2-4 кл.
Жовтень

до 12.10


до 22.10
Сизоненко Р.Т.

Класні керівники

Вчителі-філологи


Класні керівники




Класоводи
3
Благодійний дитячий книжковий ярмарок «Подаруй книгу дітям, позбавленим батьківської турботи»;

Творчі зустрічі з письменниками рідного краю (Сушко, Білокопитов, Юров)  на базі районної бібліотеки ім. Комарова (в рамках співпраці)

Виховна година  «Народна память про козацтво» 

Виховна година  «Найкраще місто є на карті» (до річниці визволення м. Запоріжжя) 
Слайд-шоу «7 чудес Запорізького краю»
1-11кл.


8А кл., 9А кл., 10А кл.

7Б,7В,

5Б кл.
6Б кл., 9В кл.
жовтень


04.10
06.10
11.10

13.10

15.10
18.10
20.10
Класні керівники
Сизоненко Р.Т.

Козюра Н.В.
Дейнега В.В.
Євдокименко Л.В.

Слободяник Н.Г.
Василяженко Ю.
Соломка А.В.
Хіміч С.О.
Гарькава Н.А.
4
Тематичні виставки літератури:
– до організації дозвілля школярів «Творчий погляд»;
– на допомогу навчальному процесу «Все для вчителя»;
– на допомогу виховному процесу:   «Козацькому роду – нема переводу», «Україна – єдина країна»; «Вони захищали Батьківщину» (до дня визволення Запоріжжя від фашистських загарбників)  

2-11кл.

жовтень



Сизоненко Р.Т.
Бібліотечний актив

5
Тиждень сучасної української літератури
 «Книга – найкращий мій друг»
– Літературна подорож « Навколо світу з книжкою»
– Літературне лото «Книжковий подіум »
– Літературна вікторина  «Сторінками книжок»
  Літературне знайомство «Батьки козацької вольниці»

Літературний конкурс «Таємниця козацької шаблі» 

 – Ляльковий театр:
вистави  «Як звірі  лікували  книжку», «Заєць-хвастун» (учні 7-8-х класів для учнів 1-3 класів)


8-А кл.
6-А кл.
4-В кл.
9-Б кл.

4-А кл.
4-Б кл.


1-3кл.

з 17.10

17.10
18.10
19.10
20.10

21.10
21.10


протягом тижня

Сизоненко Р.Т.

Козюра Н.В.
Шеремет І.В.
Пономаренко О.О.
Горіна І.І.,
районна бібл-ка
Маніло В.М.
Демченко Н.В.


Сизоненко Р.Т.
Бібліотечний актив
6
Флешмоб
«Свідомо читай; читаючи, думай і, думаючи, читай»
6-9 кл.
жовтень
Сизоненко Р.Т.
Класні керівники
7
Радіоефір. Програма «Діапазон» шкільного радіо.
- «Шкільна бібліотека-запорука успішного навчання»: стратегії використання інформаційного потенціалу шкільної бібліотеки.
- «Українські письменники – дітям»: презентація нових видань українських письменників для  школярів.
- «Новини шкільної бібліотеки»: презентація нових надходжень художньої літератури в шкільну бібліотеку.
- «Художня спадщина країни»: популяризація української  художньої літератури. 
- «Ювілей книги - 2016»

1-11кл.

жовтень

щонеділі (середа)

Сизоненко Р.Т.
Василішин О.А.
Бібліотечний актив (6-9 кл.)


8
Посвячення в читачі учнів 2-х класів
2-А,2-Б
2-В кл.
31.10
Сизоненко Р.Т.
Класоводи
2-х кл.
9
Підведення підсумків Місячника
Розміщення на сайті бібліотеки інформації про участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек.
Конференція бібліотечного активу «Наші успіхи та перспективи»



31.10
Сизоненко Р.Т.
Бібліотечний актив

Немає коментарів:

Дописати коментар